Powrót

2022-02-08

ŚWIATOWY DZIEŃ KREMU NUTELLA® - STWORZONY PRZEZ FANÓW DLA FANÓW

ŚWIATOWY DZIEŃ KREMU NUTELLA® - STWORZONY PRZEZ FANÓW DLA FANÓW

Od 2007 roku fani na całym świecie świętują Światowy Dzień Kremu Nutella®. Jest to święto marki Nutella® stworzone przez fanów i poświęcone fanom na całym świecie. #WorldNutellaDay.

W sobotę, 5 lutego miłośnicy kremu Nutella® na całym świecie, świętowali wspólnie w mediach społecznościowych Światowy Dzień Kremu Nutella®. Jak co roku dzielili się swoimi relacjami, przepisami i osobistymi historiami związanymi z kremem Nutella® delektując się przy tym unikalnym smakiem najbardziej lubianego na świecie kremu z orzechów laskowych i kakao.

Święto, zostało spontanicznie ustanowione w 2007 roku przez amerykańską blogerkę Sarę Rosso, która po powrocie z podróży do Włoch postanowiła zjednoczyć i zainspirować globalną społeczność fanów kremu Nutella do dzielenia się swoją pasją w mediach społecznościowych. Światowy Dzień Kremu Nutella® błyskawicznie stał się globalnym fenomenem.

W tym roku wśród świętujących z nami fanów marki znalazła się miedzy innymi Claire Holt, znana z ról w serialach Pretty Little Liars i The Vampire Diaries. Claire w swoich mediach społecznościowych dzieli się swoją wieloletnią sympatią do kremu Nutella® i również tym razem pokazała fanom jak świętowała ten dzień razem ze swoją rodziną.

"Nutella była jednym z moich ulubionych kremów do smarowania, odkąd byłam dzieckiem" - powiedziała Claire Holt. "Słoik kremu Nutella nigdy nie wystarczał na długo mnie i mojej trójce rodzeństwa! Sprawienie by moje dzieci miały takie same wyjątkowe wspomnienia jak ja jest dla mnie bardzo ważne, a przy tym niezwykle proste, wystarczy w sobotni poranek przyrządzić naleśniki z kremem Nutella" – dodała.

W Światowym Dniu Kremu Nutella, zamiłowanie do naleśników z kremem Nutella® jest również rozpowszechniane przez tzw. Naleśnikowych Artystów, czyli organizację Dancakes. Znani z realistycznych portretów na naleśnikach, Dancakes pokażą fanom kilka sposobów na wzbogacenie porannych naleśników o krem Nutella®. Z okazji święta, fani mogli spróbować swoich sił w tworzeniu artystycznych naleśników dzięki filmikom instruktażowym dostępnym na www.nutella.pl oraz na profilu IG Dr Dancake.
Wszyscy fani kremu Nutella zachęcani byli do dzielenia się swoimi relacjami ze świętowania używając hashtagu #WorldNutellaDay. Moli oni również śledzić przebieg obchodów poprzez polubienie oficjalnego profilu kremu Nutella na Facebooku lub śledzenie na Twitterze @Nutelladay. Można także było odwiedzić stronę www.nutella.pl, i znaleźć wiele inspiracji i przydatnych informacji na temat obchodów.

O kremie Nutella®

Krem Nutella powstał w 1964 roku. Unikalny krem do smarowania z orzechów laskowych i kakao, który pokochały miliony ludzi na całym świecie, powstaje dzięki starannemu doborowi wysokiej jakości składników i precyzyjnej, inspirowanej rzemiosłem produkcji. Dziś ten popularny krem do smarowania z orzechów laskowych jest dostępny w około 160 krajach na całym świecie.