Powrót

2022-04-08

Ferrero wycofuje wszystkie produkty Kinder wyprodukowane w Belgii.

Ferrero wycofuje wszystkie produkty Kinder wyprodukowane w Belgii.

Ferrero wycofuje w Polsce wszystkie produkty Kinder wyprodukowane w zakładzie w Belgii.

Ferrero współpracuje z europejskimi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem żywności w związku ze zgłoszonymi przypadkami salmonelli. Troska o konsumentów jest zawsze najwyższym priorytetem Ferrero.

W ramach środków prewencyjnych Ferrero zdecydowało o wycofaniu ze sprzedaży produktów Kinder Niespodzianka Maxi 100g, Kinder Schoko-Bons 46g, 125g, 200g, Kinder Maxi Mix Peluche 133g, zawierających produkt Kinder Schoko-Bons oraz Kinder Mini EGGS 100g.


Wszystkie wskazane produkty zostały wyprodukowane w Belgii.
Produkt: Kinder Schoko-Bons
Gramatura: 46g, 125g, 200g
Data minimalnej trwałości: Wszystkie terminy
Partie: WszystkieProdukt: Kinder Niespodzianka Maxi Easter
Gramatura: 100g
Data minimalnej trwałości: 21.08.2022
Partie: WSZYSTKIE
Produkt: Kinder Niespodzianka Maxi
Gramatura: 100g
Data minimalnej trwałości: Wszystkie terminy
Partie: WSZYSTKIEProdukt: Kinder Maxi Mix z maskotką
Gramatura: 133g
Data minimalnej trwałości: 21.08.2022
Partie: WSZYSTKIEProdukt: Kinder Mini EGGS
Gramatura: 100g
Data minimalnej trwałości: Wszystkie terminy
Partie: WSZYSTKIEWspółpracujemy ze sprzedawcami detalicznymi, aby zagwarantować, że wycofywane produkty nie będą już dostępne w sprzedaży.

Jeśli ktoś jest w posiadaniu jednego z powyżej wskazanych produktów, nie powinien go spożywać. Prosimy o zwrot produktu do sklepu lub skontaktowanie się z naszym zespołem ds. obsługi konsumenta:

Adres e-mail: serwis.konsumencki@ferrero.com
Telefon: 801 550 550

Wszystkie produkty Kinder Niespodzianka 20g dystrybuowane na rynku polskim przez Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o. są produkowane wyłącznie w Polsce, w fabryce Ferrero w Belsku Dużym, w związku z czym opisane powyżej działania ich nie dotyczą. Wszystkie inne produkty Ferrero, w tym produkty marki Kinder, dystrybuowane przez Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o. również nie podlegają wycofaniu ze sprzedaży.

Wszystkie inne produkty Ferrero, w tym produkty marki Kinder, np. Kinder Niespodzianka Maxi 220g dystrybuowane przez Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o. również nie podlegają wycofaniu ze sprzedaży.


Bezpieczeństwo żywności traktujemy niezwykle poważnie i przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji.

Pierwsze objawy choroby wywołanej bakterią salmonella występują zwykle do 6 godzin od momentu styczności z bakterią. W niektórych przypadkach pierwsze symptomy mogą pojawić się nawet po 72 godzinach. Sama choroba trwa od dwóch do siedmiu dni. Początkowe objawy to zwykle nudności, wymioty i bóle brzucha. Z czasem może pojawić się ostra biegunka oraz gorączka (do 39◦C). Niekiedy występują także bóle i zawroty głowy. Wówczas należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Warto podkreślić, że zarówno u dzieci, jak i dorosłych choroba ma podobny przebieg. Choć objawy dolegliwości są dokuczliwe, to zwykle nie wymagają dodatkowego leczenia, a chorzy sami po kilku dniach wracają do zdrowia.