Ferrero Polska powstało w 1992 roku.
Był to pierwszy krok właściciela firmy Pana Michele Ferrero w kierunku rozwoju firmy w krajach tzw. Europy Wschodniej. Zgodnie z tradycją był to krok dokładnie przemyślany i odważny.

W pierwszym okresie swojej działalności firma prowadziła jedynie sprzedaż produktów sprowadzanych z innych fabryk. Były to Raffaello, Kinder Niespodzianka i Tic- Tac. Jednakże od samego początku przewidywane było rozpoczęcie produkcji na terenie Polski.

Pierwsza fabryka utworzona została w 1993 roku w okolicach Wilanowa, warszawskiej dzielnicy, z którą firma jest związana do dzisiaj. Zajmowała się ona pakowaniem drażetek Tic Tac. Wybór ten nie był przypadkowy: drażetki Tic Tac mają dłuższą datę ważności niż pozostałe produkty i ich dystrybucja nie wymagała sprawnej i wysoko rozwiniętej infrastruktury. Jak trafna okazała się decyzja o wprowadzeniu na polski rynek Tic Tac-a świadczy fakt, że dziś jego spożycie w naszym kraju jest jednym z najwyższych na świecie w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

W 1995 roku fabryka zatrudniała już 70 pracowników.

Firma rozpoczęła tworzenie sieci sprzedaży i wprowadziła na rynek polski Nutellę i Kinder Chocolate. Następne lata to wprowadzanie na rynek polski kolejnych produktów z szerokiej gamy asortymentowej.

Ważnym wydarzeniem w historii Ferrero była decyzja o wybudowaniu fabryki w niewielkiej miejscowości Belsk Duży koło Grójca. W 1997 roku ruszyły linie produkcyjne Nutelli i Kinder Niespodzianki. Rok później także drażetki Tic Tac były już pakowane w nowej fabryce. Pod koniec 1999 roku fabryka w Belsku rozpoczęła produkcję batoników Kinder Bueno, a od 2002 ruszyła linia produkcyjna Kinder Joy. W 2004 roku rozpoczęto produkcję Raffaello, a w kolejnym roku Kinder Bueno White.

Obecnie zakład w Belsku realizuje zamówienia nie tylko na rynek polski, lecz produkuje i konfekcjonuje między innymi na potrzeby Niemiec, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Włoch, Hiszpanii, krajów Europy Wschodniej i Środkowej. Produkty z fabryki w Belsku trafiają też na inne kontynenty do około 60 krajów świata.

Przypomnij sobie, kiedy po raz pierwszy w Polsce miałeś możliwość skosztowania naszych produktów