ZDROWY TRYB ŻYCIA - ODŻYWIANIE

Ferrero od zawsze podchodzi w sposób odpowiedzialny do kwestii spożycia swoich produktów.
Dowodem na przyjęcie postawy promującej zdrowy tryb życia i odżywiania jest podział produktów na porcje w taki sposób, aby produkt był przystosowany do zaspokojenia zróżnicowanych potrzeb żywieniowych dzieci.

Ferrero od początku postanowiło kierować swoją reklamę do mam opierając się na zasadzie wolności wyboru i związanej z nią indywidualnej odpowiedzialności. Ciesząc się zaufaniem rodziców, którzy doceniają dbałość firmy o jakość swoich produktów oraz o to, aby ilości produktu były dostosowane do wieku i do poziomu aktywności fizycznej dzieci, Ferrero pomaga rodzicom w dostarczaniu dzieciom odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych, tym samym promując zdrowy tryb życia.

Uważamy, zgodnie z najnowszymi wynikami badań dotyczącymi żywienia i jego wpływu na zdrowie, że powinno się spożywać kilka posiłków w ciągu dnia. Sposób podania i skład naszych produktów stanowi wymierną pomoc dla rodziców w osiągnięciu niezbędnej równowagi żywieniowej, zarówno dzięki wapniowi pochodzącemu z mleka, jak i obecności niezbędnych dla wzrostu mikroelementów, których zawartość zostaje zachowana w produktach na najwyższym poziomie dzięki zastosowaniu delikatnych procesów technologicznych w produkcji (mild technologies).