FERRERO w Polsce

FERRERO w Polsce

• Grupa FERRERO rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1992 roku. Był to początek ekspansji firmy do krajów Europy Środkowej i Wschodniej. W Polsce obecnie Grupa Ferrero reprezentowana jest przez dwie spółki: FERRERO Polska Sp. z o.o. oraz FERRERO Polska Commercial Sp. z o.o.

• FERRERO Polska Sp. z o.o. zarządza wybudowanym w 1997 roku w miejscowości Belsk Duży koło Grójca (60 km od Warszawy) zakładem produkcyjnym.  Realizacja tej inwestycji była kamieniem milowym w rozwoju Ferrero w Polsce. Obecnie, produkując 140 000 ton rocznie, zakład w Belsku jest trzecim co do wielkości zakładem produkcyjnym FERRERO na świecie. Ponad 80% jego całkowitej produkcji przeznaczone jest na eksport, a produkty z Belska są sprzedawane w prawie 100 krajach na wszystkich pięciu kontynentach. Zakład produkcyjny w Belsku Dużym zajmuje łączną powierzchnię, 332 000 m2, linie produkcyjne Nutelli, Kinder Surprise, Kinder Joy, Kinder Bueno, Raffaello, Nutelli B-ready oraz szerokiej gamy produktów sezonowych zainstalowane są w halach zajmujących 125 000 m2. Fabryka zatrudnia ponad 2300 pracowników na umowach o pracę, dodatkowo kilkuset pracowników pracuje w czterech zakładach co-packingowych, a w szczycie sezonu przyjmowanych jest jeszcze kilkuset pracowników tymczasowych.

• Ferrero Polska Commercial zajmuje się głównie działalnością handlową oferując konsumentom w Polsce oraz - za pośrednictwem dystrybutorów - na Litwie, Łotwie i w Estonii, kilkadziesiąt rodzajów najwyższej jakości produktów. Zarówno w Polsce jak i w krajach bałtyckich FERRERO znajduje się na pierwszej pozycji pod względem wartości obrotów w sektorze czekoladowych wyrobów cukierniczych.

• Przez ponad 25 lat Grupa FERRERO zainwestowała w Polsce 500 mln EUR, co plasuje ją w czołówce inwestorów w regionie. Ponadto obie spółki FERRERO współpracują z ponad 1200 dostawcami (z czego 82% to firmy polskie).

• FERRERO jest firmą odpowiedzialną społecznie. Uznana na całym świecie za działania w ramach odpowiedzialności społecznej, FERRERO rozszerza swoją odpowiedzialną postawę na wszystkich interesariuszy również w Polsce. Skala działań czyni FERRERO jedną z najbardziej odpowiedzialnych firm w kraju.

Jednym z flagowych programów Ferrero w ramach CSR jest Kinder Joy of moving. Program realizowany jest obecnie w ponad 30 krajach na całym świecie, natomiast w Polsce prowadzony jest od 2007 roku. Celem Kinder Joy of moving jest inspirowanie najmłodszych oraz ich rodzin do aktywnego spędzania czasu oraz promocja sportu przez wspólną zabawę.

Co warte podkreślania, w Polsce projekty związane z Kinder Joy of moving realizowane są we wszystkich regionach kraju, a udział w nich jest bezpłatny. Razem z Kinder najmłodsi mogą poczuć radość z ruchu grając w minisiatkówę, tenisa ziemnego, jeżdżąc na rowerze, trenując lekkoatletykę czy też żeglując. Tylko w 2019 roku ponad 125 tysięcy dzieci w wieku od 6 do 14 lat wzięło czyny udział w Programie.

Kinder Joy of moving realizowany jest przy współpracy z tak prestiżowymi instytucjami Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Piłki Siatkowej, Polski Związek Tenisowy, czy też Polski Związek Żeglarski oraz pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

• Będąc jednym z najważniejszych przedsiębiorstw na polskim rynku, Ferrero jest bardzo aktywnym członkiem licznych i silnych organizacji, takich jak Polbisco (polska filia Caobisco), Polska Federacja Producentów Żywności (członek Food&Drink Europe), Rada Reklamodawców, Konfederacja Lewiatan (członek Business Europe), Polska Koalicja na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Oleju Palmowego oraz Włoska Izba Gospodarcza.

Kariera

FERRERO Polska Sp. z o.o.                                 
CO OFERUJEMY:
• praktyki
• staże
• projekty do realizacji
• pracę
WARUNKI WSPÓŁPRACY:
Warunki uzgadniane są każdorazowo indywidualnie. Uwzględniają one aktualne potrzeby pracodawcy oraz zainteresowania, profil, umiejętności i potrzeby kandydata. Co roku w okresie letnim organizujemy praktyki dla ok. 20 – 30 studentów, którzy realizują dla nas interesujące projekty wzbogacając przy tym swoje doświadczenia. Wiele z tak rozpoczętych relacji przeradza się następnie w stałą współpracę na podstawie umowy o pracę, która umożliwia dalszą karierę zawodową, również międzynarodową.
GŁÓWNE OBSZARY W KTÓRYCH DZIAŁAMY
Produkcja bardzo dynamiczna oraz nowocześnie zorganizowana i zarządzana
Technika od klasycznego utrzymania ruchu aż po projektowanie maszyn uwzględniające najnowszy stan wiedzy technicznej z zakresu automatyki i robotyki
Jakość postawiona jako nasz najwyższy priorytet z całym zakresem systemów i certyfikatów oraz doskonale wyposażonym laboratorium
Technologia dbałość o proces, w którym powstają delikatne i wysublimowane produkty
Logistyka zarządzanie łańcuchem dostaw w systemie „Just In Time” przy wielkich i dynamicznie zmieniających się wolumenach produkcyjnych oraz globalnej sieci dostaw obejmującej cały świat
PLANY REKRUTACYJNE:
W zależności od zapotrzebowania organizujemy staże i praktyki. Oferty publikowane są na stronie Biura Karier Politechniki Warszawskiej oraz na stronie Biura Karier SGGW.
Zatrudnienie w naszej Firmie mogą znaleźć osoby zainteresowane rozwojem w wyżej wymienionych obszarach, w których działamy.


Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o.     Staż wysokiej jakości
CO OFERUJEMY:
• praktyki
• staże
• pracę
WARUNKI WSPÓŁPRACY:
Warunki uzgadniane są każdorazowo indywidualnie. Uwzględniają one aktualne potrzeby pracodawcy oraz zainteresowania, profil, umiejętności i potrzeby kandydata.
GŁÓWNE OBSZARY W KTÓRYCH DZIAŁAMY
Marketing rozwój wyjątkowych i niepowtarzalnych globalnych marek Ferrero na polskim rynku z wykorzystaniem komunikacji i aktywności marketingowych na najwyższym poziomie
Sprzedaż priorytet jakości i świeżości sprzedawanych produktów przy realizacji wysokich standardów merchandisingowych
Trade Marketing budowa planów aktywności Firmy przy wsparciu działów Sprzedaży i Marketingu z wykorzystaniem zaawansowanych metodologii oraz nowoczesnych narzędzi przy jednoczesnym rozwoju Business Intelligence
Jakość Rynkowa unikalna staranność o jakość i świeżość produktów oferowanych konsumentom
Logistyka Handlowa zarządzanie łańcuchem dostaw w systemie „Just In Time”
Rachunkowość, Finanse i Controlling zarządzanie finansami, controlling oraz prowadzenie rachunkowości przy wykorzystaniu nowoczesnych systemów raportowania zgodnych z polskimi GAAP oraz międzynarodowymi IFRS; wewnętrzne procesy organizacyjne kształtowane na podstawie standardów Corporate Governance Grupy Ferrero oraz zasad dotyczących zarządzania ryzykiem
IT wsparcie wszystkich obszarów działalności oraz zakładu produkcyjnego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w zakresie infrastruktury IT oraz oprogramowania biznesowego ERP
Prawo efektywne zarządzanie kwestiami prawnymi ze szczególnym uwzględnieniem ochrony własności intelektualnej i zagadnień związanych z obrotem gospodarczym
Public Relations kształtowanie relacji zewnętrznych w oparciu o najwyższe globalne standardy oraz szczególna dbałość o społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR)
HR i Administracja stosowanie wysokich standardów HR-owych Grupy Ferrero; dbałość o zasady etyczne, przyjazną atmosferę i warunki pracy we własnym, nowoczesnym i funkcjonalnym biurowcu
PLANY REKRUTACYJNE:
W zależności od zapotrzebowania organizujemy staże i praktyki do 6-ciu miesięcy w poszczególnych obszarach. Oferty publikowane są na portalu pracuj.pl Zatrudnienie w naszej Firmie mogą znaleźć osoby zainteresowane rozwojem w wyżej wymienionych obszarach, w których działamy.

Polityka prywatności dla osób składających aplikacje w postępowaniach rekrutacyjnych Ferrero Polska Commercial sp. z o.o. lub Ferrero Polska sp. z o.o. za pośrednictwem witryny Ferrero Careers