FERRERO w Polsce

FERRERO w Polsce

 • W 2022 roku Grupa FERRERO obchodziła 30 lat swojej obecności w Polsce. To właśnie w 1992 roku została podjęta decyzja o powołaniu spółki Ferrero Polska z siedzibą w Warszawie.

 • W Polsce obecnie Grupa Ferrero reprezentowana jest przez trzy spółki: FERRERO Polska Sp. z o.o. o FERRERO Polska Commercial Sp. z o.o. oraz Ferrero Polska Management Services Sp. z o.o..

 • FERRERO Polska zarządza wybudowanym w 1997 roku w miejscowości Belsk Duży koło Grójca zakładem produkcyjnym. Realizacja tej inwestycji była kamieniem milowym w rozwoju Ferrero w Polsce. Obecnie, produkując ponad 150 tys. ton rocznie, zakład w Belsku jest trzecim co do wielkości zakładem produkcyjnym FERRERO na świecie. Ponad 80% jego całkowitej produkcji przeznaczone jest na eksport, a produkty z Belska są sprzedawane w ponad 100 krajach na pięciu kontynentach. Na powierzchni 340 000 m² zainstalowane są linie produkcyjne kremu Nutella, batonów Nutella B-ready, Kinder Niespodzianka, Kinder Joy, Kinder Bueno, Raffaello, Kinder Cards, tabliczek czekolady premium Raffaello i Ferrero Rocher oraz szerokiej gamy produktów sezonowych.

 • Ferrero Polska Commercial zajmuje się głównie działalnością handlową oferując konsumentom w Polsce oraz - za pośrednictwem dystrybutorów - na Litwie, Łotwie i w Estonii, kilkadziesiąt rodzajów najwyższej jakości produktów. Zarówno w Polsce jak i w krajach bałtyckich FERRERO jest w ścisłej czołówce producentów słodyczy pod względem wartości obrotów w sektorze czekoladowych wyrobów cukierniczych.

 • Ferrero Polska Services Management świadczy obsługę pozostałych spółek m. in. w zakresie HR, biura prawnego, finansów, relacji instytucjonalnych oraz komunikacji korporacyjnej oraz zakupów.

 • Grupa Ferrero w Polsce zatrudnia prawie 3000 osób. Przez 30 lat Grupa FERRERO zainwestowała w Polsce ponad 750 mln EUR, co plasuje ją wśród największych firm w regionie. Wszystkie trzy spółki FERRERO współpracują z ponad 1200 dostawcami (z czego 82% to firmy polskie).

 • FERRERO jest firmą odpowiedzialną społecznie.

 • Uznana na całym świecie za działania w ramach odpowiedzialności społecznej, FERRERO rozszerza swoją odpowiedzialną postawę na wszystkich interesariuszy również w Polsce. Skala działań czyni FERRERO jedną z najbardziej odpowiedzialnych firm w kraju.

 • Jednym z flagowych programów Ferrero w ramach zrównoważonego rozwoju jest KINDER Joy of moving. Program realizowany jest obecnie w ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2007 roku w Polsce. Celem KINDER Joy of moving jest inspirowanie najmłodszych oraz ich rodzin do aktywnego spędzania czasu oraz promocja sportu przez wspólną zabawę.

 • Dzięki partnerstwom KINDER Joy of moving z wybranymi narodowymi związkami sportowymi – Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, Polskim Związkiem Tenisowym, Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Polskim Komitetem Olimpijskim, organizacjami non-profit jak Fundacja Moniki Pyrek oraz pod honorowym patronatem i przy wsparciu ze strony instytucji państwowych – Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki, promocja aktywności fizycznej przez wspólną sportową zabawę zyskuje ogólnopolski zasięg i radosny wymiar!

 • Pracownicy Ferrero mogą liczyć na szeroki wachlarz świadczeń, które wykraczają daleko poza zakres wymagany przez lokalne prawo, m.in.: ubezpieczenie na życie, pakiety medyczne, kursy języków obcych, szeroki system świadczeń w ramach systemu Kafeteria Benefitów, dotowane posiłki, wakacje, podręczniki szkolne (kryteria: niskie dochody pracownika). Pracownicy mogą również uczestniczyć w programach rozwoju talentów, programach szkoleniowych lub korzystać z zagranicznych stypendiów dla swoich dzieci.

 • W 2021 roku Grupa Ferrero podpisała Kartę Różnorodności oraz poddała się badaniu Diversity In Check, w wyniku którego znalazła się w wąskim gronie 30 firm, które spełniły surowe kryteria badania. Temat Różnorodności i Inkluzji jest dla firmy priorytetem i dlatego w 2020 roku została powołana Rada, w której zasiada 12 przedstawicielek i przedstawicieli rożnych grup wiekowych, narodowości, płci oraz pełnionych w ramach organizacji funkcji. Celem Rady jest tworzenie inkluzywnego środowiska pracy, w którym każdy może czuć się potrzebny i doceniany.

 • Będąc jednym z najważniejszych przedsiębiorstw na polskim rynku, Ferrero jest bardzo aktywnym członkiem licznych i silnych organizacji, takich jak Polbisco (polska filia Caobisco), Polska Federacja Producentów Żywności (członek Food&Drink Europe), Rada Reklamodawców, Konfederacja Lewiatan (członek Business Europe), Polska Koalicja na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Oleju Palmowego oraz Włoska Izba Handlu i Przemysłu.

Kariera

Ferrero Polska Sp. z o.o., ul. Szkolna 6, 05-622 Belsk Duży
CO OFERUJEMY:
• praktyki
• staże
• projekty do realizacji
• pracę
WARUNKI WSPÓŁPRACY:
Warunki uzgadniane są każdorazowo indywidualnie. Uwzględniają one aktualne potrzeby pracodawcy oraz zainteresowania, profil, umiejętności i potrzeby kandydata. Co roku w okresie letnim organizujemy praktyki dla ok. 20 – 30 studentów, którzy realizują dla nas interesujące projekty wzbogacając przy tym swoje doświadczenia. Wiele z tak rozpoczętych relacji przeradza się następnie w stałą współpracę na podstawie umowy o pracę, która umożliwia dalszą karierę zawodową, również międzynarodową.
GŁÓWNE OBSZARY W KTÓRYCH DZIAŁAMY
Produkcja bardzo dynamiczna oraz nowocześnie zorganizowana i zarządzana
Technika od klasycznego utrzymania ruchu aż po projektowanie maszyn uwzględniające najnowszy stan wiedzy technicznej z zakresu automatyki i robotyki
Jakość postawiona jako nasz najwyższy priorytet z całym zakresem systemów i certyfikatów oraz doskonale wyposażonym laboratorium
Technologia dbałość o proces, w którym powstają delikatne i wysublimowane produkty


Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o., ul. Wiertnicza 126, 02-952 Warszawa
CO OFERUJEMY:
• praktyki
• staże
• pracę
WARUNKI WSPÓŁPRACY:
Warunki uzgadniane są każdorazowo indywidualnie. Uwzględniają one aktualne potrzeby pracodawcy oraz zainteresowania, profil, umiejętności i potrzeby kandydata.
GŁÓWNE OBSZARY W KTÓRYCH DZIAŁAMY
Marketing rozwój wyjątkowych i niepowtarzalnych globalnych marek Ferrero na polskim rynku z wykorzystaniem komunikacji i aktywności marketingowych na najwyższym poziomie
Sprzedaż priorytet jakości i świeżości sprzedawanych produktów przy realizacji wysokich standardów merchandisingowych
Trade Marketing budowa planów aktywności Firmy przy wsparciu działów Sprzedaży i Marketingu z wykorzystaniem zaawansowanych metodologii oraz nowoczesnych narzędzi przy jednoczesnym rozwoju Business IntelligenceFerrero Polska Management Services Sp. z o.o., ul. Wiertnicza 126, 02-952 Warszawa
GŁÓWNE OBSZARY W KTÓRYCH DZIAŁAMY
Jakość Rynkowa unikalna staranność o jakość i świeżość produktów oferowanych konsumentom
Logistyka Handlowa zarządzanie łańcuchem dostaw w systemie „Just In Time”
Rachunkowość, Finanse i Controlling zarządzanie finansami, controlling oraz prowadzenie rachunkowości przy wykorzystaniu nowoczesnych systemów raportowania zgodnych z polskimi GAAP oraz międzynarodowymi IFRS; wewnętrzne procesy organizacyjne kształtowane na podstawie standardów Corporate Governance Grupy Ferrero oraz zasad dotyczących zarządzania ryzykiem
IT wsparcie wszystkich obszarów działalności oraz zakładu produkcyjnego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w zakresie infrastruktury IT oraz oprogramowania biznesowego ERP
Prawo efektywne zarządzanie kwestiami prawnymi ze szczególnym uwzględnieniem ochrony własności intelektualnej i zagadnień związanych z obrotem gospodarczym
Public Relations kształtowanie relacji zewnętrznych w oparciu o najwyższe globalne standardy oraz szczególna dbałość o społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR)
HR i Administracja stosowanie wysokich standardów HR-owych Grupy Ferrero; dbałość o zasady etyczne, przyjazną atmosferę i warunki pracy we własnym, nowoczesnym i funkcjonalnym biurowcu
PLANY REKRUTACYJNE:
W zależności od zapotrzebowania organizujemy staże i praktyki do 6-ciu miesięcy w poszczególnych obszarach. Oferty publikowane są na portalu pracuj.pl Zatrudnienie w naszych spółkach mogą znaleźć osoby zainteresowane rozwojem w wyżej wymienionych obszarach, w których działamy.

Polityka prywatności dla osób składających aplikacje w postępowaniach rekrutacyjnych Ferrero Polska Commercial sp. z o.o., Ferrero Polska sp. z o.o. oraz Ferrero Polska Management Services Sp. z o.o. za pośrednictwem witryny Ferrero Careers.