Powrót

2022-08-16

Nutella® kocha Polskę 2022

Nutella® kocha Polskę 2022

Od 1 sierpnia startuje druga edycja akcji „Nutella® kocha Polskę 2022”, która potrwa do 30 września. Producent popularnego kremu do smarowania wraz z Polskim Towarzystwem Turystyczno – Krajoznawczym (PTTK) po raz kolejny przygotowali propozycję 16 lokalizacji, które znajdą się na etykietach słoików z limitowanej edycji.

Zeszłoroczne zainteresowanie kampanią sprawiło, że Nutella® po raz kolejny postanowiła udowodnić, że piękno jest wokół nas i wystarczy tylko się rozejrzeć by je dostrzec.

- Zachęceni sukcesem pierwszej edycji naszej akcji z 2021 postanowiliśmy również
w tym roku zaprosić naszych konsumentów do odkrywania uroków Polski wraz
z kremem Nutella®. We współpracy z PTTK i przy aktywnym zaangażowaniu ze strony fanów marki stworzyliśmy mapę wyjątkowych miejsc. W tym roku uzupełniamy ją o kolejne 16 lokalizacji, które znajdą się na etykietach słoików z limitowanej edycji, a są to: Suwalszczyzna, Pojezierze Ełckie, Toruń, Kraków, Dębki, Gdynia, Świnoujście, Zalew Wiślany, Tatry, Wieliczka, Warszawa, Gdańsk, Dunajec, Zamek Ogrodzieniec, Zalipie i Zamość
– tłumaczy Łukasz Sasin – Country Marketing Manager marki Nutella®.

Akcja „Nutella® kocha Polskę 2022” startuje już 1 sierpnia i potrwa do 30 września. W tym czasie każdy kto kupi słoik kremu Nutella® z limitowanej edycji może połączyć przyjemne z pożytecznym: poznać bliżej nasz piękny kraj i wygrać nagrody. Zasady są bardzo proste: wystarczy kupić promocyjny słoik kremu Nutella®, zarejestrować zakup na stronie internetowej nutella.pl i zakręcić kołem fortuny. Na zwycięzców czeka voucher turystyczny o wartości 5000 zł, idealny na letnie podróże po naszym pięknym kraju, oraz vouchery na usługi fotograficzne.

Na specjalnej, dedykowanej zakładce Nutella® kocha Polskę na stronie internetowej nutella.pl konsumenci znajdą stworzoną przez PTTK listę atrakcji godnych odwiedzenia w każdej ze wspomnianych lokalizacji.

Z ciekawostek możemy się dowiedzieć, że Suwalszczyzna to miejsce urodzenia Marii Konopnickiej, a przejażdżka kolejką wąskotorową przez malowniczy Wigierski Park Narodowy czy rejs statkiem po pięknym Kanale Augustowskim to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Z kolei na Pojezierzu Ełckim Nutella® zachęca turystów do wizyty, przy legendarnym głazie narzutowym, w miejscowości Stare Juchy i poznanie opowieści o Jaćwingach, którzy kiedyś zamieszkiwali te tereny. Proponuje również przejażdżkę Ełcką Koleją Wąskotorową i podziwianie świetnie zachowanej zabytkowej infrastruktury kolejowej wśród urzekającego mazurskiego krajobrazu.

W Toruniu producent kremu zaprasza na wycieczkę po średniowiecznych zaułkach Starego Miasta, wizytę w toruńskich fortach, jednych z najlepiej zachowanych w Europie oraz na pokaz astronomiczny w planetarium.
Zwiedzanie Kazimierza - magicznej, starej dzielnicy żydowskiej pełnej synagog, mini galerii i świetnych knajp czy wizyta w Muzeum Książąt Czartoryskich, gdzie znajduje się słynny obraz Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem“ to tylko część atrakcji, które dostarczy nam Kraków.

Dębki to relaks na jednej z najpiękniejszych plaż w Polsce. Dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas zapewnią świetną zabawę i zastrzyk adrenaliny w parku linowym czy też podczas spływu kajakowego piękną rzeką Piaśnicą prosto do Bałtyku.

W Gdyni Nutella® zachęca do spaceru po orłowskim molo i podziwianie majestatu orłowskiego klifu. Wizyta na wieży widokowej w Kolibkach, w Domku Żeromskiego czy spektakl na jedynej w Polsce scenie teatralnej na plaży to atrakcje, które z pewnością umilą wakacyjny odpoczynek.

Zwiedzanie symbolu Świnoujścia, czyli charakterystycznego białego wiatraka Stawa Młyny lub wizyta w Wolińskim Parku Narodowym i zachwyt jego klifami, bukowymi lasami, unikalną deltą Świny i Jeziorem Turkusowym to atrakcje które z pewnością zostaną na dłużej w pamięci każdego z nas.

Zalew Wiślany to idealne miejsce do uprawiania windsurfingu zarówno przez początkujących jak i zaawansowanych windsurferów. Natomiast zwiedzanie Muzeum Bursztynu w Stegnie i podziwianie niesamowitych okazów zgromadzonych na ekspozycji to dobre miejsce na zakup pięknych pamiątek z bursztynem.

Wyprawa w Tatry z kremem Nutella® to wspaniały spektakl w Teatrze Witkacego - wyjątkowym miejscu, który ma swoją siedzibę w dawnym Zakładzie Wodoleczniczym. W czasach swej świetności obiekt był miejscem spotkań elity intelektualno-artystycznej. Po odrobinie kultury warto udać się na spacer po tatrzańskich dolinach. Każda z nich ma swój własny, niepowtarzalny charakter i oferuje zupełnie wyjątkowe widoki.

Wizyta w Wieliczce nie może sie odbyć bez odwiedzenia podziemnego świata Kopalni Soli i zwiedzania niesamowitych, jedynych w swoim rodzaju komór solnych - m.in. przepięknej Kaplicy Świętej Kingi i podziemnych jezior. Obowiązkowy jest też spacer Trasą Górniczą w Kopalni Soli i eksplorowanie surowych oraz tajemniczych rejonów podziemnego labiryntu.

Spacer po sercu Warszawy, czyli Placu Zamkowym ze słynną kolumną Zygmunta oraz Zamkiem Królewskim, wizyta w Pałacu w Wilanowie, relaks w Łazienkach Królewskich czy zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego to pozycje obowiązkowe podczas wizyty w stolicy.

Wizyta na Jarmarku Dominikańskim organizowanym w Gdańsku od 750 lat czy wejście na wieżę widokową w gdańskiej Bazylice Mariackiej, gdzie widok jest naprawdę imponujący to tylko część atrakcji. Rejs na Westerplatte i zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej w ciekawy sposób przedstawi nie tylko historię wojny i genezę jej wybuchu, ale też podział, który po niej nastąpił.

Spływ flisacką tratwą Przełomem Dunajca w Pieninach, przejażdżka rowerowa wzdłuż rzeki ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru, wizyta w położonym nad zalewem Czorsztyńskim Zamku w Niedzicy czy spacer po Wąwozie Homole w Jaworkach to tylko niektóre z wielu atrakcji którymi ugości nas Dunajec.Na Zamku Ogrodzieniec turyści będą mogli obejrzeć pokaz prawdziwego średniowiecznego turnieju rycerskiego - z zawodami łuczniczymi, walkami na miecze i tarcze, a nawet konkursem średniowiecznej mody! Uczestnictwo w Zamkowej Fieście Balonowej - to dwa dni niezwykłych pokazów lotniczych (także nocą!), zawodów i opowieści o lotnictwie.

„Chaty jak kwiaty” to wizytówka Zalipia – malowniczej miejscowości w województwie małopolskim gdzie wizyta w Zagrodzie Felicji Curyłowej - wybitnej malarki oraz propagatorki zdobienia domów i ich wnętrz oryginalnymi motywami roślinnymi jest nie lada atrakcją. Nauka malowania zalipiańskich kwiatów podczas warsztatów plastycznych organizowanych w Zagrodzie Felicji Curyłowej to wspaniała zabawa.

Twierdza Zamość na przestrzeni wieków przeżyła aż 5 oblężeń, z czego ostatnie przypadło na powstanie listopadowe. Spacer po Wielkim Rynku w Zamościu i jego okolicach pełnych pereł renesansowej architektury to pozycja obowiązkowa. Przepiękna ulica Ormiańska, Ratusz Miejski oraz imponujące XVI - wieczne kościoły i synagoga to wizytówka Zamościa.

Szczegóły akcji promocyjnej dostępne są na stronie internetowej www.nutella.pl.