2022-10-07

Królewski Ogród Światła zaprasza po raz jedenasty. W tym sezonie w nowej odsłonie!

Królewski Ogród Światła zaprasza po raz jedenasty. W tym sezonie w nowej odsłonie!

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie wraz z marką Raffaello zaprasza do historycznych ogrodów na czasową wystawę świetlną, która zostanie otwarta już w sobotę 8 października 2022 r. o godz. 17.00 i będzie czynna aż do 26 lutego 2023 r.
Królewski Ogród Światła od sezonu 2012/2013 jest jedną z największych atrakcji Warszawy zarówno dla warszawiaków, jak i turystów. Ten sezon przyniesie wiele zmian. Goście wystawy będą mogli podziwiać jej całkowicie odmienione oblicze – i starsi, i młodsi znajdą wiele interaktywnych i edukacyjnych atrakcji stwarzających możliwość świetnej zabawy.
– To będzie nasz jedenasty sezon. Stworzenie tak wyjątkowego miejsca było ogromnym wyzwaniem. Nawet w trudnym zeszłorocznym okresie pandemii udało nam się udostępnić ekspozycję gościom i zapewnić im bezpieczeństwo. Jesteśmy dumni, że korzystając z najnowocześniejszej technologii, mamy możliwość ożywić historyczne elementy i sprawić, że ogród jest niezwykle popularny. Królewski Ogród Światła zyskał mnóstwo wiernych odbiorców, którzy odwiedzają go nawet kilkukrotnie podczas jednego cyklu. Bardzo się z tego cieszymy – mówi Grzegorz Mazur, kierownik Działu Rekonstrukcji Historycznej i Sprzedaży w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
– Dla naszych zwiedzających mamy wyjątkową niespodziankę. W 2022 r. kompletnie przebudowywaliśmy ekspozycję. Nowy projekt to przede wszystkim nowe efektowne instalacje, które przygotowywaliśmy już od zeszłego roku. Jestem przekonany, że wystawa zachwyci gości jeszcze bardziej i sprawi, że z wizytą do Wilanowa przyjadą ludzie z najdalszych zakątków nie tylko Polski, ale także ze świata – dodaje Mazur.

NOWOŚCI

W tym sezonie na odwiedzających Królewski Ogród Światła czeka wiele nowych instalacji i interaktywnych elementów. Po zmroku na wystawę zaprowadzi ich znany już z poprzednich lat, 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Zobaczyć będzie można także znane z ubiegłorocznych edycji: bramę do ogrodu na dziedzińcu i muzyczno-świetlne atrakcje na tarasie dolnym barokowego ogrodu.
Pozostałe instalacje są całkowicie nowe – m.in. świetlne instalacje na tarasie górnym ogrodu, które nawiązują do astronomicznych pasji króla Jana III. Niespodzianką będą też elementy nawiązujące do architektury i historii rezydencji wilanowskiej, do których będzie można wejść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Całkiem nowa instalacja znajdzie się również w Ogrodzie Różanym Raffaello, który podczas tegorocznej edycji wystawy rozkwitnie nowym blaskiem! Marka Raffaello, chcąc zachwycić gości ogrodu, przygotowała wielkoformatowe kwiaty, do stworzenia których inspiracją były różne odmiany róż wstępujących historycznie w ogrodach pałacu. Róża nazywana jest królową kwiatów i od czasów króla Jana III stale gości w wilanowskich ogrodach. Obecnie dzięki Raffaello poznamy historię tych wyjątkowych kwiatów.

Na uwagę zasługują interaktywne elementy wystawy. W Obserwatorium goście będą mogli podziwiać przez teleskop konstelacje odpowiadające ich znakom zodiaku. Strefa Hemisfery pozwoli na odnalezienie własnej planety. Cały szereg atrakcji powstał z myślą o najmłodszych i to im dedykowana jest strefa w Ogrodzie Południowym przy Oranżerii. Zwiedzą tam mitologiczny labirynt, który nie tylko bawi, ale również uczy. Natomiast w Ogrodzie Północnym – nie tylko na dzieci – czeka wyjątkowa niespodzianka: Berek z Wydrą. Po przybiciu piątki ulubionemu pupilowi króla Jana III na specjalnym panelu będzie można spróbować dogonić animowaną uciekającą wydrę.

Na fasadzie pałacu w piątki, soboty, niedziele i wybrane święta będą pokazywane mappingi, czyli trójwymiarowe pokazy łączące światło, obraz i dźwięk, które stwarzają iluzję ożywionego budynku. Podczas mappingów w pałacowych oknach pojawiają się m.in. król Jan III i królowa Maria Kazimiera, widzowie będą świadkami wjazdu konnego orszaku, pokazu tańców dworskich.
– W tym sezonie nowa odsłona wystawy zachwyci wszystkich gości i zabierze ich w podróż wokół symboli i znaczeń królewskiej rezydencji – przypomina Mazur.

Zwieńczeniem wizyty na wystawie i w Ogrodzie Różanym Raffaello będzie wyjątkowa fotorama – stworzona specjalnie do pamiątkowych zdjęć, pozwoli uwiecznić wizytę w Królewskim Ogrodzie Światła.

Cała wilanowska wystawa świetlna wykorzystuje pół miliona energooszczędnych diod Eko-LED, które pobierają osiem razy mniej energii niż tradycyjne żarówki.

GODZINY OTWARCIA
Królewski Ogród Światła będzie czynny codziennie od 8 października w godz. 17.00–21.00, a od 2 listopada w godz. 16.00–21.00.

MECENAS WYSTAWY
Mecenasem wystawy jest Raffaello, marka z portfolio firmy Ferrero.
Grupa Ferrero w tym roku świętuje 30-lecie swojej działalności w Polsce, a od 9 lat wspiera Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w realizacji wystawy Królewski Ogród Światła.

WIĘCEJ INFORMACJI
www.wilanow-palac.pl/wydarzenia/wystawy/krolewski_ogrod_swiatla
Bilety online: bilety.wilanow-palac.pl2022-09-02

Ferrero wprowadza nowe, nadające się do recyklingu opakowanie 200 g. dla swojej kultowej marki Ferrero Rocher.

Ferrero wprowadza nowe, nadające się do recyklingu opakowanie 200 g. dla swojej kultowej marki Ferrero Rocher.
2022-08-16

Nutella® kocha Polskę

Nutella® kocha Polskę
2022-07-14

POSTĘPY GRUPY FERRERO W REALIZACJI CELÓW ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

POSTĘPY GRUPY FERRERO W REALIZACJI CELÓW ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

ARCHIWUM

ARCHIWUM