Od momentu powstania rodzinnej firmy w 1946 roku w Albie we Włoszech, Ferrero zawsze było nastawione na podejmowanie trwałych zobowiązań i poświęcanie jak największej uwagi ludziom i planecie. Począwszy od dbałości o ludzi, którzy tworzyli i nadal tworzą historię Ferrero, zapewnienia zróżnicowanego i satysfakcjonującego miejsca pracy oraz promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci i ich rodzin, aż do naszego silnego zaangażowania w zrównoważone uprawy, ochronę środowiska i wspieranie lokalnych społeczności. Takie podejście jest wpisane w nasze DNA i zostało symbolicznie ujęte w liście, który Michele Ferrero wysłał do pracowników firmy w 1957 roku, gdy obejmował kierownictwo.

”Osobiście zobowiązuję się, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby nasza firma mogła kontynuować swoją działalność w oparciu o te same wartości, jakie nadali jej mój ojciec i mój wujek. Zapewniam Was, że będę czuł się usatysfakcjonowany dopiero wtedy, gdy będę w stanie zapewnić Wam i Waszym dzieciom bezpieczną i spokojną przyszłość".
Michele Ferrero

Nasz CEO Giovanni Ferrero kontynuuje kierowanie Grupą w tym samym duchu:

”Tradycja i innowacja są nieodłącznym elementem DNA Ferrero. Gdybym miał znaleźć metaforę, powiedziałbym, że tradycja jest jak łuk. Im dalej do tyłu naciągamy cięciwę, tym dalej do przodu możemy wystrzelić strzałę nowoczesności, wizji, innowacji”.
Giovanni Ferrero